Back
Ofertë!

Kurs Gjermanisht A1.2

20.00

Kategori:

Një ndër paketat që në ofrojmë janë videokurset gramatikore dhe tematika të ndryshme në gjuhën gjermane. Ato janë ndërtuar në bazë të nevojave që studentët kanë në secilin nivel për të avancuar me gjermanishten. Çdo videokurs është strukturuar në detaj dhe shpjeguar me profesionalizëm nga mësuesja jone e gjermanishtes. Përpos shpjegimit, ndërthurja dhe qartësimi në gjuhën shqipe përbën një avantazh për të gjithë ata që gjejnë kohën të mësojne gjuhën e huaj gjatë kohës së tyre të lirë. Për të vënë në praktikë shpjegimet e dhëna nga ana e mësueses, janë bashkangjitur me videon edhe ushtrime plotësuese. Në këtë mënyrë, studentët mund të dëgjojnë shpjegimin kur të gjejnë kohë dhe mundohen ta praktikojnë atë me ushtrimet përforcuese.

Programi përfshin këto tematika:

PJESA 1.

 • Alfabeti
 • Gërmëzimi
 • Koha/ ora
 • Pyetjet me W
 • Përemrat pronor
 • Foljet e ndashme
 • Zgjedhimi I foljeve udhëtoj, vij, marr, pyes
 • Nyje e papërcaktuar
 • Nyje e përcaktuar
 • Shumësi
 • Muajt, ditët e javes
 • Formularët
 • Mireseerdhët
 • Banesa/ vendlindja ime
 • Ora
 • Te ngrënët dhe të pirët
 • Mori
 • Koha e lirë dhe hobit
 • Krahasimi i mbiemrave
 • Präteritum

PJESA 2

 • Foljet modale
 • Profesioni
 • Rrugëve nëpër qyetet
 • Perfekti 1
 • Perfekti 2
 • Parafjalet
 • Në stacionin e trenit
 • Folje të rëndesishme
 • Të porosisësh në restorant
 • Shkrim
 • Lexim 1
 • Lexim 2
 • Ndjenjat

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kurs Gjermanisht A1.2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Hollësi faturimi

Informacion shtesë

Porosia juaj

Product
Quantity
Total
Cart Subtotal 0.00
Order Total 0.00
 • Pay with cash upon delivery.

Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our rregulla privatësie.

Pershendetje